Bu Blogda Ara

13 Mart 2015 Cuma

Haber...Erol Büyükburç ölü bulundu!

Erol Büyükburç ölü bulundu!Müzik,pop müzik,

Ünlü sanatçı Erol Büyükburç 79 yaşında İstanbul'daki evinde hayatını kaybetti.


Pop müziğin kilometre taşlarından, "Türkiye'nin Elvis Presley"i olarak ünlenen Erol Büyükburç İstanbul Etiler'deki evinde ölü bulundu. 79 yaşında hayata veda eden Büyükburç'un kesin ölüm nedeninin, incelemelerin ve Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacağı bildirildi.

KALP KRİZİ Mİ?

Büyükburç'un kalp rahatsızlığının ve kalbinde üç stentin takılı olduğu biliniyor. Bu bilgiye göre ünlü sanatçının ölüm nedeninin ilk olarak kalp krizi olabileceği düşünülüyor. (Bu bilgiler paylaşılırken menejerinden ölüm nedeninin kalp krizi olduğu açıklaması geldi)

CENAZESİNİ MENAJERİ BULDU 

Dün akşam arkadaşlarıyla birlikte yemek yiyen Erol Büyükburç evine gitti. Büyükburç bugün menajeriyle görüşmek için sözleşmişti. Telefonlara cevap vermeyince menajeri polisle birlikte Büyükburç'un evine gitti. Çilingir yardımıyla kapı açıldıktan sonra odanın ortasında Büyükburç'un cesediyle karşılaşıldı.  Eve gelen sağlık ekipleri, Erol Büyükburç'un hayatını kaybettiğini belirledi.

''YATAK ODASININ KAPISI DA KİLİTLİYDİ''

Erol Büyükburç'un evine çilingir ile giren apartman görevlisi Nurettin Bozdağ, “Yan apartmanın kapıcısı beni aradı. 'Erol Bey'in kapısını çalıyoruz ama kapıyı açmıyor. Tanıdığın çilingirci varsa çağıralım' dedi. Biz de çilingirle eve geldik. Erol Bey'in menajeri kapıyı kıralım içeri girelim deyince çilingir kapının göbeğini kırdı, içeri girdik. Yatak odasının kapısı da kilitliydi. Onu da çilingir yardımıyla açtık.

''TELEFONA UZANMIŞ AMA ULAŞAMAMIŞ''

Erol Bey yerde uzanmış halde yatıyordu. Menajeri, Erol Büyükburç'un telefona uzandığını ama ulaşamadığını söyledi.'
Türkiye Erol Büyük burç'u gerçek anlamda ilk pop star, Türk popunun Elvis Presley'i olarak bir döneme damgasını vuran ve ilginç kıyafetleriyle akıllardan çıkmayan usta sanatçı olarak tanıyor...
Erol Büyük burç kimdir?Erol Büyükburç , 22 Mart 1936 da Adana’da dünyaya geldi. Eğitimine babası Sufi Beyin bir Fransız şirketinde çalışmasından dolayı bulunduğu Halep’te Frere Maris’te başladı, daha sonra Adana Kemal Paşa İlkokulu’na devam etti. İstanbul’da Fatih Gelenbevi Ortaokulu’nu ve 1951 yılında başladığı Ticaret Lisesi’ni bitirdi. Ardından İstanbul Belediyesi Konservatuvarına devam ederken “Alis Rosental’dan” şan dersleri aldı. İstanbul Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisi Yüksek ticaretin üçüncü sınıfından ayrıldı. Daha lise yıllarında İstanbul’da kurduğu ilk grubuyla (Şevket Uğurluel, akordeon; Kanat Gür, gitar; Salim Ağırbaş, davul; Metin Ersoy ve Erol Büyükburç, solist) Florya plajında müzik yaptı.
İlk albümü Sevgi Çiçekleri 1975 yılında müzik marketlerinde yer aldı. 1981 yılnda ise yeni albümü Sen Varsın’ı çıkarttı. Bu albümündeki Sevemem şarkısı ile ün kazandı. Yenilikçi ve çok yönlü olan Erol Büyükburç, Türk pop müziğine getirdiği yeniliklerle anılıyor. Uzun yıllar Efsaneler Orkestrası ile çalıştı. 33 film, 20 fotoroman, 6 taş plak, 5 long play, 75 tane 45’lik, 9 kaset, 200’e yakın ödül, 1800 beste, yapıp sayısız gazino çalışması ve bir o kadar da turneye katıldı.
22 Temmuz 1999'da kızı Ajlan Büyükburç'u trafik kazasında kaybetti. 2001 yılında da eşi Emel Büyükburç'u karaciğer yetmezliği sonucu kaybetti.
Kaynak : Haber7

Hiç yorum yok:

Yayınlarım

Sedat Uçan Müsaden Var mı Ya Rasulallah